| Fra ZVJEZDAN LINIĆ ''70 GODINA ZA sv. FRANJOM'' |
|
|
Fra ZVJEZDAN LINIĆ
70 GODINA ZA sv. FRANJOM
Ovo je najnovija knjiga od našeg dragog fra Zvjezdana Linića. Zapravo predstavlja prigodno izdanje od izdavačke kuće TEOVIZIJA povodom fratrovog sedamdesetog rođendana.
Ako za nekog čovjeka mogu reći da je ''Božji čovjek'' onda je to dragi fra Zvjezdan. Njegov cijeli život, od rođenja, preko djetinjstva, školovanja, službovanja pa sve do današnjih dana koje provodi po cijelom svijetu NA DUHOVNIM OBNOVAMA svih onih kojima su one potrebne, mogao bi se stvarno podvesti pod riječi na prvoj stranici knjige ''ISUSE, DOBROTO BESKRAJNA!''
Knjiga prati cijeli njegov život, govori o njegovoj obitelji i obitelj govori o njemu. Govori o tome kako je izabran i kako je prihvatio put HODA ZA ISUSOM. O njemu govore i drugi poznati teolozi i njegova subraća. O njemu puno govore i njegovi suradnici u KUĆI SUSRETA TABOR u Samoboru, gdje zadnjih 15-tak godina fra Zvjezdan pretežno boravi i održava česte duhovne obnove.
A na kraju knjige, na 30-tak stranica, imamo i njegova razmišljanja i meditacije o raznim temama.
Svaka od ovih tema sadrži prekrasne misli u kojima se može pronaći svatko od nas i svatko od nas u njima može pronaći nešto što bi mu moglo prosvijetli njegov svakodnevni život. S Isusom.
Jednostavno mogu reći da kada sam pročitao ovu knjigu OSJEĆAO SAM SE RADOSNO. JER SAM I PLAKAO I SMIJAO SE, I RAZMIŠLJAO I ZAKLJUČIVAO I….
I NE ZNAM IZ KOJEG RAZLOGA ALI MI ČESTO ZVONE U MISLIMA RIJEČI JEDNE PJESME KOJE SAM NAUČIO NA ZADNJOJ DUHOVNOJ OBNOVI U TABORU. I SADA MI ZVONE A JAKO ME PODSJETE NA DRAGOG fra ZVJEZDANA
''ODLUČIO SAM SLIJEDITI KRISTA, ODLUČIO SAM SLIJEDITI KRISTA, ODLUČIO SAM SLIJEDITI KRISTA, NEĆU SE VRATIT NIKADA…'' TO JE ŽIVOT NAŠEG fra ZVJEZDANA OPISAN U OVOJ KNJIZI.
Knjiga se mislim može kupiti u svim katoličkim knjižarama pogotovo u onima gdje se prodaju izdanja TEOVIZIJE.
|